آموزش متلب

simulink

simulink

simulink شبیه سازی و مدل مبتنی بر طراحی  برای سیستم های پویا و جایگذاری شده است، که با متلب یکپارچه شده است.simulink، همچنین با کار در ریاضی توسعه یافته، یک جریان داده ابزار زبان برنامه نویسی گرافیکی  برای  مدل سازی، شبیه سازی و تجزیه و تحلیل سیستم های پویا است است. این اساساً  یک بلوک گرافیکی ابزار رسم نمودار با  مجموعه ای قابل تنظیم از بلوک های کتابخانه است. این به شما اجازه می دهد الگوریتم ها را برای مدل و همچنین صادرات نتایج شبیه سازی  به متلب برای تجزیه و تحلیل بیشتر ترکیب کنید.

پشتیبانی های simulink:

  • طراحی سطح سیستم
  • شبیه سازی
  • تولید کد خودکار
  • تست و تایید سیستم های جاسازی شده

اینجا چندین محصول اضافی دیگر برای اعمال ریاضی و سخت افزار بخش سوم  و محصولات نرم افزاری که برای استفاده  با simulink  در دسترس هستند استفاده شده اند.

لیست زیر توصیف مختصری از آن ها ست.

  • جریان وضعیت اجازه توسعه مکانیزم حالت و نمودار حالت را می دهد.
  • رمزگذاری simulink اجازه می دهد به طور خودکار کد منبع c برای پیاده سازی زمان واقعی سیستم تولید شود.
  • هدف xpc به همراه سیستم مبتنی بر x86 محیط شبیه سازی و تست simulink و مدل های جریان حالت در زمان واقعی  بر روی سیستم فیزیکی را فراهم می کند.
  • رمزگذاری جاسازی اهداف جاسازی مخصوص را پشتیبانی می کند.
  • رمزگذاری hdl اجازه تولید به طور خودکار vhdl و verilog قابل ترکیب را می دهد.
  • simevents یک کتابخانه از بلوک های ساختمان گرافیکی برای مدل سازی سیستم های صف فرااهم می کند.

simulink   قادر به تایید و اعتبار  اصولی مدل ها از طریق بررسی سبک مدلسازی است،  که نیاز به  قابلیت ردیابی و تجزیه و تحلیل  پوشش مدل هستند.

بازبینی طراحی  simulink به شما اجازه می دهد خطاهای طراحی را شناسایی کنید و  سناریو(طرح) های مورد آزمون را برای بررسی مدل تولید نمایید.

‘sinks’ از کتابخانه انتخاب کنید و یک بلوک  ‘scope’ به این مدل بکشید.

یک سیگنال خطی از خروجی بلوک موج سینوسی به ورودی بلوک حوزه بکشید.

شبیه سازی با فشار دادن دکمه’run’ اجرا می شود، تمام پارامترهای پیش فرض را نگهداری می کنند(شما می توانید آن ها را از منو شبیه سازی تغیر دهید)

شما باید نمودار زیر را از حوزه بگیرید.

نویسنده: مهندس عربعامری

 

مقاله متلب,مطلب,متلب,مقاله برق,مقاله قدرت,مقاله مطلب,مقاله سیمولینک,دانلود متلب,دانلود مقاله متلب,مقالهmatlab ,آموزش متلب,مطلب,متلب,آموزش برق,آموزش قدرت,آموزش مطلب,آموزش سیمولینک,دانلود متلب,دانلود آموزش متلب,آموزشmatlab ,پروژه متلب,مطلب,متلب,پروژه برق,پروژه قدرت,پروژه مطلب,پروژه سیمولینک,دانلود متلب,دانلود پروژه متلب,پروژهmatlab ,

سعید عربعامری
من سعید عربعامری نویسنده کتاب 28 گام موثر در فتح متلب مدرس کشوری متلب و سیمولینک و کارشناس ارشد مهندسی برق قدرتم . بعد از اینکه دیدم سایتهای متعدد یک مجموعه کامل آموزش متلب و سیمولینک ندارند به فکر راه اندازی این مجموعه شدم
http://sim-power.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *