آموزش متلب

کار با نرم افزار PuTTY برای ارتباط با سرور (Server) لینوکس (Linux)، از طریق SSH

ق SSHکار با نرم افزار PuTTY برای ارتباط با سرور (Server) لینوکس (Linux)، از طریق SSH
در مورد ارتباط با سرور (Server) لینوکس (Linux)، از طریق SSH ، صحبت کردیم تا یک آشنایی اولیه با مفهوم آن داشته باشید. اما اکنون در این کلید آموزشی، قصد داریم که به صورت عملی، توسط نرم افزار PuTTY ، به برقرای ارتباط با یک سرور (Server) لینوکس (Linux)، از طریق SSH بپردازیم.

دانلود نرم افزار PuTTY برای ویندوز (Windows) :

نرم افزار PuTTY ، یک نرم افزار منبع باز (Open Source) برای سیستم عامل ویندوز (Windows) می باشد که برای ارتباط با سرور (Server) از طریق SSH به کار می رود.

نرم افزار PuTTY و سایر نرم افزارهای ارتباط با سرور (Server) را حتما از وب سایت اصلی آنها دانلود نمایید (آدرسی که وب سایت اصلی برای دانلود معرفی می کند) و هرگز از وب سایت های دانلود عادی و و ب سایت های واسطه، برای دانلود اینگونه فایل ها استفاده نکنید.

زیرا با توجه به اینکه ما اطلاعات ارتباط با سرور (Server) را در آنها وارد می کنیم، ممکن است که فایل نرم افزار توسط وب سایت های دیگر، دستکاری شده باشد و یا اصلا یک فایل طراحی شده دیگر را به جای نرم افزار به شما بدهند تا توسط آن، اطلاعات مربوط به ارتباط با سرور (Server) را سرقت کنند و مورد سوء استفاده قرار دهند.

فرقی هم نمی کند که وب سایت واسطه، این وب سایت (کلیدستان) یا هر وب سایت دیگری باشد. شما در مورد حفاظت از اطلاعات مربوط به سرور (Server) خود، باید نهایت دقت را داشته باشید و به هیچ وب سایتی اعتماد نکنید.

وب سایت مربوط به نرم افزار PuTTY برای ویندوز (Windows)، دارای آدرس زیر می باشد :https://www.putty.org کار با نرم افزار PuTTY برای ارتباط با سرور (Server) لینوکس (Linux)، از طریق SSH

شروع ارتباط با سرور (Server) لینوکس (Linux)، از طریق SSH :

پس از اینکه تنظیمات مورد نظرمان در نرم افزار PuTTY اعمال شدند، برای شروع ارتباط با سرور (Server) لینوکس (Linux)، از طریق SSH ، بر روی دکمه Open کلیک می کنیم بنابراین یک پنجره به شکل زیر نمایش داده می شود که پرسیده است که آیا سرور (Server)، دقیقا همان سرور (Server) مورد نظرمان می باشد یا خیر (اطلاعاتی را هم برای شناسایی سرور نمایش می دهد) بر روی دکمه Yes کلیک می نماییم بنابربراین صفحه ای به شکل زیر نمایش داده می شود که از این به بعد، توسط آن با سرور (Server) لینوکس (Linux) کار می کنیم و دستورات خود را در آن اجرا می نماییم (البته اولین مرحله در آن، وارد کردن اطلاعات کاربری است (برای Login کردن در سرور))همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، عبارت login as در صفحه نوشته شده است که یعنی از ما می پرسد که می خواهیم با چه نام کاربری (Username) در سرور (Server) لینوکس (Linux) وارد شویم (Login کنیم)

کار با نرم افزار PuTTY برای ارتباط با سرور (Server) لینوکس (Linux)، از طریق SSH

 

سعید عربعامری
من سعید عربعامری نویسنده کتاب 28 گام موثر در فتح متلب مدرس کشوری متلب و سیمولینک و کارشناس ارشد مهندسی برق قدرتم . بعد از اینکه دیدم سایتهای متعدد یک مجموعه کامل آموزش متلب و سیمولینک ندارند به فکر راه اندازی این مجموعه شدم
http://sim-power.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *