پردازش تصویر دانلود رایگان پروژه

دانلود رایگان پروژه پردازش پلاک خودرو

دانلود رایگان فایلهای متلب

در این پروژه تصویر ورودی خوانده می شود، تبدیل به سیاه و سفید می شود و هیستوگرام آن نمایش داده می شود، سپس عملگر تشخیص لبه تصویر Roberts (رابرت) اعمال می شود تا لبه ها مشخص شوند. اشیای اضافی از تصویر حذف می شوند. بخش پلاک کمی از لبه های دیگر مشخص تر می شود و چون ناحیه پلاک به رنگ آبی است، به واضح کردن آن بخش می پردازیم و ناحیه پلاک خودرو را برش داده و نشان می دهیم.

 

سیستم تشخیص پلاک خودروبا عکس گرفتن از خودروعبوری، پلاک خودرو آن را می باشدخراج می کند و این کار را بمی باشدفاده از علم پردازش تصویر و شبکه های عصبی انجام می دهد.

ابتدا باید محل پلاک خودرو تشخیص داده شده و لبه یابی شود سپس کاراکترهای آن  جداسازی و تشخیص داده شوند.و این امر با کمترین دخالت انسان انجام می گیرد.

این سیستم در صورتی که پلاک خودرو کثیف باشد و هم چنین در شرایط بارانی هم عمل خواهد نمود.

فلوچارت کلی کار به صورت زیر می باشد:

روش های گوناگونی برای می باشدخراج پلاک خودرو در پردازش تصویر وجود دارد، که از آن جمله می توان به ویژگی رنگ، لبه یابی، عملگرهای مورفولوژی، تبدیل هاف اشاره نمود. در روش های مبتنی برا رنگ عیب این روش این می باشد که، هنگامی که شرابط نوری تغییر می کند رنگ نیز پایداری خود را از دست می دهد و عوض می شود. پلاک خودرو ها رنگی زمان پردازش زیادی نسبت به پلاک خودرو های با سطح خاکستری می گیرند لبه یابی به تنهایی کاربرد ندارد زیرا بسیاری از نفاط خارج از پلاک خودرو را هم به عنوان پلاک خودرو شناسایی می کند.

تبدیل هاف به تغییر شکل مرزهای پلاک خودرو خیلی حساس می باشد و زمان پردازشی آن زیاد می باشد.

از جمله روش های دیگر می توان به منطق فازی اشاره نمود. در این روش تعدادی قوانین شهودی تعریف شده، که با آن ها ناحیه پلاک خودرو تعریف می شود. این روش به رنگ و روشنایی پلاک خودروبسیار حساس بوده و نیاز به زمان پردازش طولانی تری نسبت به روش های مبتنی بر رنگ دارد.

 

دانلود رایگان فایلهای متلب

 

تصاویر این پروژه جذاب

 

 2sdfd 3sdfhjsdjfgjdsgjfdsfsdfdsf 4dskjfhshdgfjdsg 5sdmbfjgsdjgfjds 6sdfmhbsdhfjhdsgfjdsf 7fgkjdsdhfjhdjfsdf

مقاله متلب,مطلب,متلب,مقاله برق,مقاله قدرت,مقاله مطلب,مقاله سیمولینک,دانلود متلب,دانلود مقاله متلب,مقالهmatlab ,آموزش متلب,مطلب,متلب,آموزش برق,آموزش قدرت,آموزش مطلب,آموزش سیمولینک,دانلود متلب,دانلود آموزش متلب,آموزشmatlab ,پروژه متلب,مطلب,متلب,پروژه برق,پروژه قدرت,پروژه مطلب,پروژه سیمولینک,دانلود متلب,دانلود پروژه متلب,پروژهmatlab ,

سعید عربعامری
من سعید عربعامری نویسنده کتاب 28 گام موثر در فتح متلب مدرس کشوری متلب و سیمولینک و کارشناس ارشد مهندسی برق قدرتم . بعد از اینکه دیدم سایتهای متعدد یک مجموعه کامل آموزش متلب و سیمولینک ندارند به فکر راه اندازی این مجموعه شدم
http://sim-power.ir

یک پاسخ به “دانلود رایگان پروژه پردازش پلاک خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *