آموزش سیمولینک الکترونیک قدرت

کتابخانه سیمولینک

کتابخانه سیمولینک

در این قسمت هم قرار هست که بنده برایتان کتابخانه سیمولینک را توضیح دهم.شما بعد از فراخوانی سیمولینک میاید و اولین کتابخانه‌ای که برایتان باز می‌شود سیمولینک هست،

این کتابخانه ازاین‌جهت برایمان اهمیت دارد که بعضی از بلوک‌های آن را،ما از آن استفاده می‌کنیم و همچنین یک کتابخانه‌ی پایه‌ای هست به این صورت که کسی اگر بتواند روی این قسمت تسلط پیدا کند و این قسمت را به‌خوبی بتواند برای خودش تجزیه‌وتحلیل کند و تمرین‌هایی که ما اینجا به شما میگوییم و کارهایی را که ما می‌کنیم شما دوباره بیاید تکرار کنید به‌راحتی میتوانید درون قسمت‌های دیگر سیمولینک موفق باشید چون برای سایر قسمت‌های سیمولینک مشابه همین قسمت است و این قسمت به‌عنوان قسمت پایه‌ای سیمولینک به‌حساب می‌آید.

اگر کتابخانه‌ی سیمولینک بسته هست با یک کلیک روی این قسمت مثبت شما می‌توانید زیرمجموعه‌هایش را بازکنید مطابق شکل زیر.

39

کتابخانه_های مختلفی دارد که همین جا آیکون هایش را به صورت شما تیک نمایش میدهد برای شما و هم در لایبرری میبینم که اسامی اش را نوشته است.

comply used block همانطور که از اسم آن معلوم هست؛بلاکهایی هستند که شما از آنها به صورت متوالی استفاده کردید و میآید سیمولینک این را شناسایی میکند و در این قسمت قرار میدهد که ما فعًلاً با این قسمت کاری نداریم.

این آیتمهایی که در این قسمت هست درون بقیهی تبهای کتابخانه ی سیمولینک تکرار شده است.اولین تب سیمولینک continue هست این به معنی  time  continue یا زمان پیوسته هست که یکسری تب های کنترلی را شامل میشود.اولین قسمتش مشتق گیر هست.

دانلود مقاله:

[sdfile url=”http://sim-power.ir/wp-content/uploads/2015/11/کتابخانه-سیمولینک-1.pdf”]

 

سعید عربعامری
من سعید عربعامری نویسنده کتاب 28 گام موثر در فتح متلب مدرس کشوری متلب و سیمولینک و کارشناس ارشد مهندسی برق قدرتم . بعد از اینکه دیدم سایتهای متعدد یک مجموعه کامل آموزش متلب و سیمولینک ندارند به فکر راه اندازی این مجموعه شدم
http://sim-power.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *