آموزش متلب

فایل های حذف شده در متلب

تعیین اینکه فایل های حذف (Delete) شده، به پوشه بازیابی (Recycle Folder) منتقل شوند یا خیر (انتخاب بین حذف کامل فایل یا ایجاد امکان برگرداندن فایل، پس از حذف)، با دستور recycle ، در متلب (MATLAB)

در سیستم عامل های مختلف، مثل ویندوز (Windows) یا Linux یا … ، هنگامی که یک فایل (File) را حذف (Delete) می کنیم، معمولا آن فایل (File) به طور کامل حذف نمی شود، بلکه به یک پوشه بازیابی (Recycle Folder) منتقل خواهد شد که اگر در آینده، کاربر از حذف (Delete) کردن آن فایل پشیمان شد، دوباره بتواند آن فایل (File) را بازگرداند (البته به عنوان مثال در ویندوز، گاهی اوقات که فایل دارای حجم خیلی زیاد و یا آدرس خیلی طولانی است، فایل به طور کامل حذف می شود و به پوشه بازیابی (Recycle Folder) منتقل نمی شود).

در سیستم عامل های مختلف، پوشه بازیابی (Recycle Folder) دارای نام و آدرس متفاوتی می باشد. به عنوان مثال، در ویندوز (Windows)، پوشه بازیابی (Recycle Folder) را با نام Recycle bin می شناسیم.

نام پوشه بازیابی (Recycle Folder) در سیستم عامل های رایج را در جدول زیر نمایش داده ایم :

سیستم عامل نام پوشه بازیابی (Recycle Folder)
Microsoft Windows systems Recycle bin
Apple Macintosh systems Trash
Linux systems یک زیرپوشه (Subfolder) با پیشوند _MATLAB_Files در پوشه موقتی سیستم (system temporary folder) (در متلب می توانیم نام و آدرس پوشه موقتی سیستم را توسط دستور tempdir به دست آوریم)

در نرم افزار متلب (MATLAB)، می توانیم تعیین کنیم که در هنگام حذف (Delete) کردن فایل ها توسط دستور delete . آیا آن فایل ها به پوشه بازیابی (Recycle Folder) سیستم عامل منتقل شوند و یا اینکه به طور کامل از سیستم عامل حذف گردند و امکان بازیابی آنها نباشد.

برای این منظور، دستور recycle در متلب (MATLAB) به کار می رود. دستور recycle می تواند دو حالت off یا on را تعیین کند که اگر در حالت off باشد، یعنی فایل ها (File) به طور کامل از سیستم عامل حذف می شوند و اگر در حالت on باشد، یعنی با حذف (Delete) شدن فایل ها (File)، آنها به پوشه بازیابی (Recycle Folder) در سیستم عامل، منتقل می شوند.

قبل از هر چیز، برای به دست آوردن حالت فعلی، دستور recycle را به صورت زیر به کار می بریم :

state = recycle

نتیجه :

state =

off

اکنون برای تغییر حالت به on ، کد متلب (MATLAB) زیر را اجرا می کنیم :

recycle(‘on’);

و برای تغییر حالت به off ، باید کد متلب (MATLAB) زیر اجرا شود :

recycle(‘off’);

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *