آموزش سیمولینک آموزش سیمولینک الکترونیک قدرت دانلود فیلم های آموزشی متلب و سیمولینک صفر تا صد متلب

روش شگفت انگیز برای آموزش شبیه سازی مدلهای پراکنده و پای در سیستم قدرت 1!!!

همانطور که قول داده بودم در ادامه آموزش شبیه سازی THD در سیمولینک متلب و آشنایی با یکسو سازها امروز آموزش شبیه سازی مدلهای پراکنده و پای در سیستم قدرت را در ده دقیقه برای شما داریم.

محیط سیمولینک

بعد از زدن عبارت محیط سیمولینک در محیط متلب و ماکسیمایز کردن یا بزرگ کردن این محیط

می‌رسیم به اینکه یک مدلی رو اول اضافه کنیم به سیستممون و بعد از اینکه یک power gui رو اومدیم بهش اضافه کردیم امروز می‌خوایم به روش درگ کردن المان‌هامون رو اضافه کنیم که این روش هم استفاده کرده باشیم. اگر من بیام این کار رو انجام بدم.

و این مدلم را بزرگش کنم تا جایی که امکان دارد، میام power gui را اینجا اضافه می‌کنم.

و بعد از اون میام توی قسمت element، دو جور خط ما داریم، یک distribute parameter line که در این روش در خط میزان مقاومت و سلف پراکنده هستش،

اگر من بیام این رو اضافه کنم و روش دابل‌کلیک کنم می‌بینیم که تعداد فازها رو شما می‌تونید خودتون تعیین کنید.

یعنی می‌تونه سه تا باشه، دو تا باشه، حتی یک فاز باشه، اگر شما یک فاز رو انتخاب کنید خط‌تون به صورت تک‌فاز درمیاد.

یا می‌تونید حتی 6 فاز رو در نظر بگیرید یک 6 روی 6 داشته باشید یعنی 6 تا ورودی و 6 تا خروجی.

ما از همون سه فاز استفاده می‌کنیم فرکانس‌مون رو دستکاری نمی‌کنیم چون سیستم همش می‌خوام برحسب همون 60 هرتز باشه.

و میایم ماتریس n×n که متشکل شده از R1, R0 , R0m می‌تونیم اینجا تنظیم کنیم، و همچنین طول خطمون رو که برحسب کیلومتر است.

تفاوت با سیستم پای

این تفاوت این سیستم نسبت به سیستم خط پای که در چند جلسه قبل با هم صحبت کردیم در نحوة مدل‌سازی آن است. همان طور که می‌بینید در این سیستم خط به دو قسمت تبدیل شده و هر کدام از امپدانس خط به صورت موازی با یک منبع مستقل جریان که ISH یا I شنت در نظر گرفته شده است و محاسبات انجام می‌شه که محاسبات مبسوط این قسمت در درس بررسی سیستم‌های قدرت 1 آورده شده در کتاب‌ها، که می‌تونید به کتاب‌های مرجع مراجعه کنید برای محاسبة آن‌ها.

اگر ما بیایم این سیستم رو مقایسه کنیم با سیستم یک خط I و از help متلب با راست کلیک کردن نحوة مدل کردن این سیستم رو می‌توانید ببینید.

در این نوع مدلسازی همان‌طور که می‌بینید یک ظرفیت خازنی به اندازة در ابتدای خط و در انتهای خط هم همون ظرفیت در نظر گرفته می‌شود و مابین هر کدام از این ظرفیت خازن‌ها یک امپدانس سلفی براش در نظر گرفته می‌شود که علت شکل بودنش به مدل یا پای معروف است که محاسباتش رو هم در اینجا شما می‌توانید ببینید و هم در کتاب‌های مرجع توضیح داده که خودتان می‌توانید مطالعه کنید و به لحاظ عملکرد آشنایی کامل را پیدا کنید.

مدل سه فاز

این مدل مدل تکفاز بر خط ما هستش، مدل سه فازش رو هم در جلسات قبل به شما نشان دادیم و آموزش دادیم، ما در این جلسه از مدل سه فاز استفاده می‌کنیم، برای اینکه بیایم و با مدل distributed یا مدل توزیع شده با همدیگه بیایم و کار رو مقایسه کنیم، اگر بیایم و این قسمت اول هر کدام از این خط‌ها را نظیر به نظیر به همدیگر وصل کنیم.

با استفاده از این سیستمی که داریم و خروجی هر کدام از این‌ها رو هم بیایم و به یک Breaker سه فاز بدیم Breaker های سه فاز را با هم اینجا کار بگذارم این را میام اضافه می‌کنم، با درگ کردن هم می‌شود این کار را انجام داد.

این را این قسمت می‌گذارم. دابل‌کلیک روش می‌کنم و یک external controller رو میام براش قرار می‌دم.

که بیام با استفاده از یک پالس همزمان هر دوی این Breakerها را بتوانم کنترل کنم. D:\فایلهای اپلود شده\1میخوای شبیه سازی را سریعتر انجام بدی!!!don\1آموزش شبیه سازی مدلهای پراکنده و پای در سیستم قدرت!!!don\عکس\آموزش شبیه سازی مدلهای پراکنده و پای در سیستم قدرت!!!15.jpg

یک مقدار ابعاد بلوکم را بزرگتر می کنم.سعی می‌کنم طوری ابعاد بلوک را همیشه انتخاب کنیم که سیم‌های ما در حالت موازی همدیگر قرار بگیرند تا شکل زیباتری را به مدارمان بدهند.

ابتدا ctrl+c و سپس ctrl+v را می‌زنیم می‌توانیم این بلوک‌ها را هم متصل کنیم.

در ورودی ما احتیاجی به یک سیستم سورس داریم که با استفاده از سورس سه فازمون میایم این کار را انجام می‌دهیم.

اگر من بیام نظیر به نظیر این‌ها را به همدیگر وصل کنیم فاز A، فاز B، و فاز C را باید مراقب باشید دقیقاً nodeها یا گره‌ها دقیقاً روی هر کدام از فازهایمان قرار گرفته باشد.

بار سه فاز

در نهایت احتیاج به بار هم داریم برای بارمان میایم از یک بار سه فاز استفاده می‌کنم، اگر بار سه فاز در اینجا داشته باشیم، یک بار سه فاز و یک شاخه سه فاز استفاده می‌کنیم.

این را با زدن ctrl+R می‌چرخانم و در نهایت می‌شود آن را تبدیل به یک بار سه فازش کرد،

و این قسمت را می‌آییم به همدیگر متصل می‌کنیم کاملاً و فاز به فاز متصلش می‌کنیم.

می‌شود هر کدام از این گره‌ها را سر جای خودش برد تا زیبایی کار هم حفظ شود،

البته بهترین کار این است که شما در نهایت این را متصل کنید به زمین، ولی اگر این کار را انجام ندهید مشکل خاصی برای شما پیش نمی‌آید. ما این کار را انجام می‌دهیم و زمین می‌کنیم و در نهایت می‌شود این کار را برای هر دو بارمان انجام دهیم.

بعد از اینکه زمین کردیم قسمت متصل شدة هر سه تا را می‌زنیم.

این کار به پایان رسید الان فقط لازم است که ما بیایم سیستم measurement را متصل کنیم، سیستم اندازه‌گیری اگر من بیام اندازه‌گیرم را متصل کنم از یک سه فاز استفاده می‌کنم

این را می‌شود آورد بالا و اگر بیایم در بین این دو تا قرارشون بدیم معمولاً این نوشته‌ها آزاردهنده هستند می‌توانیم این‌ها را از بین ببریم، خروجی این بلوک اندازه‌گیر را هم به ورودی بارم متصل می‌کنم، به یک ورودی از این رو خودم کپی‌پیست می‌کنم میام به قسمت پایین هم متصل می‌کنم.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید در آموزش بعدی ادامه شبیه سازی مدلهای پراکنده و پای را انجام می دهیم و به بررسی روشهای تولید برق توسط تابش خورشید می پردازیم.

سعید عربعامری
من سعید عربعامری نویسنده کتاب 28 گام موثر در فتح متلب مدرس کشوری متلب و سیمولینک و کارشناس ارشد مهندسی برق قدرتم . بعد از اینکه دیدم سایتهای متعدد یک مجموعه کامل آموزش متلب و سیمولینک ندارند به فکر راه اندازی این مجموعه شدم
http://sim-power.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *