آموزش متلب

تعریف متغیرها در متلب

تعریف متغیرها در متلب

متغیرها در متلب به نام اشیاء اختصاص داده شده و از نشانه معادل = استفاده می شود. محدوده آنها 31 کاراکتر می باشد و می تواند شامل حروفات بزرگ و کوچک و هر تعدادی از کاراکتر ( ـ ) و اعداد باشد. متغیر ها ممکن نیست که با اعداد شروع شود. نر افزار متلب به حروفات بزرگ و کوچک حساس است، به عنوان مثال A و a دو متغیر متفاوت و مجزا هستند. متغییر های زیر در نرم افزار متلب معتبر هستند :

 

a = 1

speed = 1500

BeamFormerOutput_Type1 = v*Q*v

name = ‘John Smith’

و متغییر های زیر نا معتبر هستند :

2for1 = ‘yes’

first one = 1

 

چون اولی با عدد شروع شده و دومی از کاراکتر فاصله (Space) استفاده شده. بنابراین این نوع متغییر ها در متلب نا معتبر می باشند.

برای اختصاص دادن یک متغییر بدون انعکاس در متلب در انتهای دستور از یک نقطه ویرگول (;) استفاده می شود. برای درک بهتر دستور های زیر را در خط فرمان وارد کنید :

a = 2

b = 3;

c = a+b;

d = c/2;

d

who

whos

clear

who

 

>> a=2

a =

2

>> b=3;

>> c=a+b;

>> d=c/2;

>> d

d =

2.5000

>> who

Your variables are:

a b c d

>> whos

Name Size Bytes Class Attributes

  a       1×1   8    double

  b       1×1   8    double

  c       1×1   8    double

  d       1×1   8    double

>> clear

>> who

فرمان who نام متغییر های شما را نشان می دهد و فرمان whos مشخصات ( نام ، اندازه، بایت و نوع رشته) متغییر های شما را نشان می دهد. فرمان clear برای پاک کردن متغیرهای تعریف شده در متلب به کار می رود . این دستور را می توان به شیوه های زیر به کار برد :

 

clear: تمامی متغیرهای تعریف شده در متلب را پاک می کند.

clear all: تمامی متغیرهای تعریف شده در متلب را پاک می کند.

clear x y: تنها متغیرهای x و y را پاک می کند.

 

نکته بسیار مهم :

یک برنامه نویس متلب معمولا اولین دستوری که در برنامه خود به کار می برد ، دستورclear all می باشد زیرا امکان این که متغیرهایی که قبلا در متلب توسط برنامه های قبلی تعریف شده اند در برنامه جدید اختلال ایجاد کنند ، زیاد است . این نکته در اجرای برنامه های طولانی و پیچیده از اهمیت زیادی برخوردار است .

 

مقاله متلب,مطلب,متلب,مقاله برق,مقاله قدرت,مقاله مطلب,مقاله سیمولینک,دانلود متلب,دانلود مقاله متلب,مقالهmatlab ,آموزش متلب,مطلب,متلب,آموزش برق,آموزش قدرت,آموزش مطلب,آموزش سیمولینک,دانلود متلب,دانلود آموزش متلب,آموزشmatlab ,پروژه متلب,مطلب,متلب,پروژه برق,پروژه قدرت,پروژه مطلب,پروژه سیمولینک,دانلود متلب,دانلود پروژه متلب,پروژهmatlab ,

سعید عربعامری
من سعید عربعامری نویسنده کتاب 28 گام موثر در فتح متلب مدرس کشوری متلب و سیمولینک و کارشناس ارشد مهندسی برق قدرتم . بعد از اینکه دیدم سایتهای متعدد یک مجموعه کامل آموزش متلب و سیمولینک ندارند به فکر راه اندازی این مجموعه شدم
http://sim-power.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *