آموزش متلب

اصول برنامه نویسی در متلب-3

اصول برنامه نویسی در متلب

اشتباهات معمول در MATLAB

در اینجا اغلب اشتباهات که در هنگام استفاده از matlab رخ می دهد بیان شده است.

استفاده از ^، / و * به جای ^.، /.، و *.؛ در زمانی که سعی دارید بردارها یا ماتریس ها را به صورت عنصر به عنصر ضرب و تقسیم یا به توان برسانید، باید نقطه را قبل از این سه علامت قرار دهید. گاهی اوقات نیز ممکن است نقطه در زمانی که نیاز نیست استفاده شود. مثلاً برای ورودی و دستورات نمادین نیازی به نقطه است.

عدم تطابق پرانتزها، کروشه و دیگر علامات. MATLAB معمولاً به طور دقیق به این اشتباهات اشاره می کند، اگرچه ممکن است تفسیر این پیغام خطا سخت باشد، مخصوصاً اگر علامت  ;  در پایان یک رشته حذف شود.

ایجاد خطوط ورودی و خروجی بسیار طولانی. اگر چه در این موضوع در صحت پردازش MATLAB تاثیری ندارد، اما می تواند خروجی چاپ شده را سخت و غیر قابل خواندن کند. با توجه به نوع قالب نمایش خروجی، اگر خروجی بیشتر از 70 کاراکتر باشد در خط بعد نمایش داده شده می شود. ممکن است این کار باعث پیچیدگی شود. برای خطوط ورودی می توان ادامه ورودی را با تایپ … و زدن دکمه enter در خط بعد وارد کرد. بهتر است با استفاده از چندین متغیر اختیاری دستورات طولانی به دستورات کوچکتر تقسیم شود. بعضی اوقات خطوط خروجی طولانی و غیر قابل فهم می شود، مخصوصاً اگر از دوستورهای نمادین استفاده شده باشد. در این حالت می توان با استفاده از دستور pretty خروجی را در خطوط کوتاهتر و خواناتر نمایش داد.

تحلیل زمانی برنامه متلب

بعد از نوشتن هر برنامه در متلب، این امکان وجود دارد تا تحلیل زمانی انجام شود و به صورت آماری مشخص شود که هر خط و هر تابع چه بخشی از زمان اجرا را به خود اختصاص می دهد و این گزینه در متلب تحت عنوان run & time وجود دارد.

این قابلیت زمانی اهمیت پیدا می کند که برنامه شما بخشی یک برنامه بزرگتر است و با هدف بهینه کردن برنامه، سعی در کوتاه کردن زمان اجرا دارید.

183

 

 

مقاله متلب,مطلب,متلب,مقاله برق,مقاله قدرت,مقاله مطلب,مقاله سیمولینک,دانلود متلب,دانلود مقاله متلب,مقالهmatlab ,آموزش متلب,مطلب,متلب,آموزش برق,آموزش قدرت,آموزش مطلب,آموزش سیمولینک,دانلود متلب,دانلود آموزش متلب,آموزشmatlab ,پروژه متلب,مطلب,متلب,پروژه برق,پروژه قدرت,پروژه مطلب,پروژه سیمولینک,دانلود متلب,دانلود پروژه متلب,پروژهmatlab ,

سعید عربعامری
من سعید عربعامری نویسنده کتاب 28 گام موثر در فتح متلب مدرس کشوری متلب و سیمولینک و کارشناس ارشد مهندسی برق قدرتم . بعد از اینکه دیدم سایتهای متعدد یک مجموعه کامل آموزش متلب و سیمولینک ندارند به فکر راه اندازی این مجموعه شدم
http://sim-power.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *